facebook

Dane teleadresowe:

Aleja Jana Pawła II 2
68-200 Żary
woj. Lubuskie

tel. +48 666 869 617
tel. +48 698-788-895
Wyślij wiadomość

Cena wywoławcza: do uzgodnienia

Kompleks zamkowo-pałacowy Bibersteinów-Promnitzów to największa atrakcja turystyczna Żar. Budynek zamkowy lub pałacowy można zaadoptować na galerie handlową, hotel, galerie artystyczną, ośrodek konferencyjny, dom spokojnej starości, gastronomię Dachy na budynkach pałacu i zamku nowe z dachówki ceramicznej. Obiekt zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta z przynależną powierzchnią parkingowa na 100 miejsc z możliwością rozbudowy do 300 miejsc oraz ogrodem. Z względu na swoje położenie, rozłożystość, budowę ma nieograniczone możliwości adaptacyjne !!!!

W północno-zachodniej części miasta Żary wznosi się zamek Dewinów – Bibersteinów, budowla z dziedzińcem i wysoką wieżą z dwoma dzwonami. Zamek połączony jest bramą z wybudowanym na początku XVIII wieku pałacem Promnitzów, zawierającym również starsze fragmenty architektoniczne, wśród nich kaplicę zamkową, oraz zabudowaną część murów miejskich. Dalej na wschód rozciąga się ogród pałacowy, oddzielony od parku zamkowego przez istniejącą tutaj już w XVII wieku ujeżdżalnię. Po drugiej stronie parku znajduje się pałacyk letni.

Zamek Dewinów – Bibersteinów pochodzi, przynajmniej w części, z XIV/XV stulecia. Budowla poprzecinana jest osobliwymi gankami i korytarzami, dziedziniec ozdobiony galeriami, a komnaty bogatą sztukaterią. Od 1824 roku zamek służył za więzienie. W 1930 urządzono tutaj Muzeum Regionalne powiatu żarskiego.

Architektoniczna forma zamku, łącząca gotyk i renesans, zachowała się bez większych zmian do czasów obecnych. Cztery jednotraktowe skrzydła rozplanowane są wokół we­wnętrznego dziedzińca, otoczonego z trzech stron krużgankami. Piwnice nakryte są skle­pieniami kolebkowymi, natomiast komnaty sklepieniami kolebkowymi z lunetami, deko­rowanymi renesansowymi i barokowymi sztukateriami. Trzykondygnacyjne skrzydła po­siadają dachy wielospadowe. Nad zwartą bryłą budynku dominuje czworoboczna wieża wtopiona w skrzydło południowe.


Oferta

Pałac docelowo 20 tys m2
Zamek docelowo 3800 m2
Ogrody
parking

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia. Zapis ten został zawarty ze względu na możliwość drobnych, ludzkich pomyłek. Jeżeli zauważysz nieścisłość - napisz do nas, a niezwłocznie ją wyjaśnimy.

Logo Morena

Partnerzy
serwisu

idź do góry